Percussio – słowo pochodzące z języka łacińskiego, które można przetłumaczyć jako „uderzenie”. To właśnie od niego pochodzi nazwa perkusja. Bardziej uogólniając, instrumenty perkusyjne to takie, w których dźwięk powstaje w wyniku uderzenia. Tyle tytułem krótkiego wstępu.

W dalszej części gorąco zachęcam do  obejrzenia pierwszego odcinka serii „History of the Drumset”. O ewolucji zestawu perkusyjnego na przestrzeni wielu lat opowie Daniel Glass – amerykański perkusista i edukator.


 

Kolejne części obejrzycie tutaj lub bezpośrednio na kanale Youtube firmy Vic Firth – jednego z najpopularniejszych producentów pałek. Znajdziecie tam także wiele innych interesujących filmów o tematyce perkusyjnej.

Jeżeli perkusja rozbudza Twoją ciekawość i chcesz spróbować „jak to jest” zapraszam na lekcje, które prowadzę w Opolu i okolicach. Dysponuję odpowiednim miejscem, ale mogę również przyjechać do Ciebie. Mam nadzieję, że odwiedziny mojej strony są pierwszy krokiem do tego, by rozpocząć przygodę z tym fascynującym instrumentem.

Bartosz Rokosz